Oda Aidatları Hakkında Önemli Duyuru

Oda Aidatları Hakkında Önemli Duyuru

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere oda aidatlarının tahsiline bir süreliğine ara vermiştik.

T.C. Danıştay Sekizinci Dairesi'nin 26/10/2022 tarih ve Esas No:2020/2604, Karar No:022/5998 sayılı kararında ''Öte yandan, 5193 sayılı Optisyenlik Hakkında Kanun'un Geçici 4. maddesinin 3. Fıkrasının üçüncü cümlesinde yer alan "25/1/1956 tarihli ve 6643 sayılı Türk Eczacıları Birliği Kanununun mali ve idari hükümleri ile disipline ilişkin hükümleri kıyasen uygulanır." düzenlemesindeki "…disipline ilişkin hükümleri kıyasen uygulanır.” ibaresinin Anayasa Mahkemesi'nce iptaline karar verilmiş olup, Türk Eczacıları Birliği Kanunu'nun mali ve idari hükümlerinin kıyasen uygulanabileceğine ilişkin düzenleme yürürlükte olduğundan, idarece aidata ilişkin bireysel işlem tesisinde Türk Eczacıları Birliği Kanunu'nun aidata ilişkin düzenlemesi kıyasen uygulanabileceği anlaşılmaktadır.'' şeklinde Danıştay tarafından kesin hüküm tesis edilmiş olmasına rağmen Birlik Merkez Heyetimizce yeni bir aidat miktarı tespit edilmemiş ve yönetmelik hükümlerine göre üyelerden aidat tahsilinin durdurulmasının istenmiş ve doğrultuda mali iş ve işlemler tesis edilerek bugüne gelinmiştir.

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Hukuk Müşavirliği tarafından verilen yeni hukuki görüş ve Birlik Merkez Heyetimizin almış olduğu yeni karar ve 06/03/2024 tarih ve 2024/21 sayılı “Aidat Tahsili Hakkında” konulu resmi yazısı doğrultusunda 6643 sayılı Kanuna kıyasen tespit edilen yeni aidat tutarlarının üyelerimizden tahsiline bugün itibari ile başlanmıştır.

Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği Hukuk Müşavirliğince Verilen Görüş ve Birlik Merkez Heyetince Odamıza Gönderilen Resmi Yazıyı okumak için tıklayınız...

Oda üyelerimizden aidat tahsili ve oda kayıt işlemleri aşağıdaki tutarlar üzerinden gerçekleştirilecektir.

Aidat Ödeme Yöntemleri:
1-) Oda Merkezinden Nakit
2-) Oda Merkezinden Kredi Kartı ile (Halk Bankası Paraf Kart 4 Taksit)
3-) Oda İnternet sitesi E-ODA Hizmet portalı üzerinden HALKBANK, KUVEYT TÜRK ve PAYTR ile tüm kartlara online ödeme ve taksitlendirme. E-ODA portalı üzerinden ödemeler https://www.ko-go.org.tr/eOda/ adresinden yapılacaktır. Kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmek için oda sekreteryası ile iletişime geçiniz. 
4-) Oda Hesabına EFT veya HAVALE ile.
5-) Oda' ya gelmeden Mail Order ile ödeme yapmak isteyen üyelerimizin mail order formunu doldurduktan sonra [email protected] adresine e-mail olarak göndermeleri gerekmektedir. Mail order formunu indirmek için tıklayınız..

Not: Açıklama kısmına Mesul Müdür Adı ve Soyadı ve TC. No yazılmalıdır. 

Hesap Adı: VI. BÖLGE KONYA OPTİSYEN-GÖZLÜKÇÜLER ODASI
Banka Adı: HALK BANKASI
Şube: Çankaya 219
Hesap No: 16000063
IBAN: TR20 0001 2009 2190 0016 0000 63

Üyelerimizden günü geçmiş aidatlarını en kısa sürede ödemelerini önemle rica eder, hayırlı işler bol kazançlar dileriz.

Saygılarımızla
Oda Yönetim Kurulu

VI. Bölge Konya Optisyenler ve Gözlükçüler Odası © 2019 Tüm hakları saklıdır.