Tekilleştirilmiş Optik Ürünlerin Titubb dan Üts' ye Aktarımı Hk.

Tekilleştirilmiş Optik Ürünlerin Titubb dan Üts' ye Aktarımı Hk.

Değerli Meslektaşlarımız

Bilindiği üzere, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 12.06.2017 tarihinde Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) kapatılmış yerine Ürün Takip Sistemi (ÜTS) kullanılmaya başlanılmıştı. Sonrasında 11.09.2017 tarihi itibari ile Tıbbi Cihaz Satış Merkezleri ''üretici, ithlatçı, toptancı''lar optik ürünlerle ilgili tekil takip ve hareketlilik modüllerinin kullanmaya başlamışlar devamında ise optisyenlik müesseleri ÜTS üzerinden verme, alma bildirimlerini yapmaya başlamışlardı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından optik ürünlerin tekil hareket süreçlerinin yalnızca ÜTS üzerinden yürütülmesinin planlandığına dair yeni bir duyuru yayımlanmıştır. Bu kapsamda optisyenlik müesseselerinin ÜTS envanterlerinde kayıtlı olan tekilleştirilmiş ürünler ile müesseselerindeki fiili stoklarını eşleştirmeleri bu ürünlere ait karekod bilgilerini istenilen formatta hazırlayarak 16.04.2021 tarihine kadar ilgili dokümanı ÜTS ye yüklemeleri gerekmektedir. 

Konuyla ilgili odamız tarafından envanter eşleştirme ve aktarım işleminin nasıl yapılacağına ilişkin bir  video hazırlanmakta olup ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacaktır.

Bilgilerinize, saygılarımızla

VI. Bölge Konya Optisyenler ve Gözlükçüler Odası © 2019 Tüm hakları saklıdır.